Iskolánkból első alkalommal nevezett csapat a MATE által szervezett tehetséggondozó olvasóversenyre. A versenyen 4 fős csapatokban közel 300 diák vett részt.
Az egész tanéven át tartó 3 fordulós versenyen ötödik osztályos lányaink indultak. Három regény feldolgozásakor feladatlapokat töltöttek ki. Kreatív feladatokat is meg kellett oldaniuk: rajzos tablót készítettek, az egyik regény helyszínét maketten mutatták be, településük érdekességeiről készítettek fotókat. Egy helyi irodalmi személyiségről pedig videós prezentációt állítottak össze. Az érdekes feladatoknak köszönhetően a komoly munka is jó hangulatban zajlott, a csapat tagjai megtanultak együtt dolgozni és még jobban megszerették az olvasást.
Az ötödikes lányokból álló „Királynők” csapat – Boros Réka, Dénes Zsófia, Jordanits Lotti és Németh Léna – végül a 7. legjobb pontszámmal a 17. helyre rangsorolva végzett. Teljesítményükhöz gratulálunk!
Jutalmul személyesen is találkozhattak az I. Celldömölki Olvasónapon Horváth Florenciával, a celldömölki származású sikeres fiatal költőnővel, akiről a verseny során a prezentációt készítették. A „Királynők” Florenciától személyhez szóló üzenetet, biztatást is kaptak útravalóul az olvasáshoz, az irodalom szeretetéhez.
Felkészítő: Horváth Sarolta tanárnő
Gratulálunk a sikerhez!
