Ma délután Vönöckön is az 1848-as forradalomra emlékeztek. Iskolánk vönöcki tanulói és az ötödik osztályosokból álló énekkar is – Nagy Andrea és Palotai László vezetésével – részt vett a hősök előtti tisztelgésen.
Az ünnepség részeként a vönöckiek időkapszulát helyeztek el a kastély udvarában. Igazgató úr elvitte iskolánk üzenetét, ami így ér véget:
„Biztos, hogy 50 év múlva egészen más lesz az iskola, más lesz az oktatás. De reméljük, hogy egy dolog megmarad: az iskola olyan hely lesz, ahol a gyerekek nemcsak tudást kapnak, hanem szeretetet, figyelmet, biztatást és hitet abban, hogy képesek alakítani a jövőt.”
