Ma délelőtt a Lázár Ervin Program keretében Celldömölkre utazott három osztály a Rózsa királyfi című előadásra.
Arany János után Muki, a varázslatos katona mesélte el nekik ezt a csodálatos történetet. A gyerekek hol kacagva, hol ámulva, hol csendben maradva élvezték a fordulatos történetet.
A szódásszifon, a miska kancsó, a gyertyatartó, a kávéfőző és számtalan hétköznapi eszköz vált TÓTH ÁKOS színész kezében királlyá, katonává, boszorkánnyá… GREGORICH ZSÓFIA színész, zenész több hangszert is megszólaltatva, zenével, dalokkal színezte ki még kedvesebbé a történetet.
Az előadás végén megtapasztalhatták a gyerekek, hogy „a mese tanít; a jóról és a rosszról, a kalandokról, a szerelemről és ami a legfontosabb: az életről.”
Köszönjük a két művésznek, a színháznak ezt a felejthetetlen előadást!
